JANUARY

Champions Cup Final Women
26th of January in Gothenburg, Sweden
Teams: Pixbo IBK, Thorengruppen IBK

Champions Cup Final Men
27th of January in Prague, Czech Republic
Teams: Tatran Stresovice, IBF Falun

Men’s WFC 2024 Qualifications EUR1 (Liepaja, Latvia)
31st January – 3rd February a Olympic Centre
TEAMS: Finland, Estonia, France, Netherlands, Latvia, Germany, Iceland, Liechtenstein

Men’s WFC 2024 Qualifications EUR2 (Łochów, Poland)
1st – 4th of February at Arena Łochów
TEAMS: Slovakia, Norway, Spain, Great Britain, Czech Republic, Austria, Hungary

Men’s WFC 2024 Qualifications EUR3 (Skofja Loka, Slovenia)
1st – 4th of February at Poden Arena
TEAMS: Slovenia, Belgium, Switzerland, Italy, Denmark

 

FEBRUARY

Polish Cup 2024 (Zbąszyń & Nowy Tomyśl, Poland)
1st – 4th of February at Zbąszyń Arena and Nowy Tomyśl Arena
TEAMS: Sweden WU19, Czech Republic WU19, Finland WU19, Switzerland WU19, Poland WU19, Slovakia WU19, Denmark WU19, Norway WU19

EuroPower Floorball Challenge Men U19 (Madrid, Spain) 
2nd – 4th of February in Spain
TEAMS: Spain MU19, Belgium MU19, Ukraine MU19, Spain MU23

DEN v GER MU17 (Esbjerg, Denmark)
2nd – 4th of February at EFI Hallen

International Tournament Men U19 (Siggenthal, Switzerland)
2nd – 4th of February at GoEasy arena
TEAMS: Switzerland MU19, Finland MU19, Czech Republic MU19, Switzerland MU19 B

Men’s WFC 2024 Qualifications AMER (Toronto, Canada)
17th – 18th of February at Toronto Metropolitan University
TEAMS: USA, Canada

 

APRIL

EuroPower Men U19 (La Hulpe, Belgium)
26th – 28th of April at Centre Sportif Solvay de La Hulpe
TEAMS: France MU19, Spain MU19, Belgium MU19, Ukraine MU19

EuroPower Women (Celano, Italy)
27th – 28th of April at Palazzetto dello Sport
TEAMS: Spain W, Italy W, Ukraine W

ITA v AUT Men U19/23 (Bolzano & Lagundo, Italy)
27th – 28th of April at Palestra Max Valierv and Turnehalle Lagundo
TEAMS: Italy Men U19, Italy Men U23, Austria Men

FB Future Stars Men U17 & U19 (Eerikkilä, Finland)
26th – 28th of April at Eerikkilä Sports & Outdoor Resorts
TEAMS: Finland MU17 Kohonen, Finland MU17 Tittu, Switzerland MU17, Germany MU19

FB Future Stars Women U17 & U19 (Eerikkilä, Finland)
26th – 28th of April at Eerikkilä Sports & Outdoor Resorts
TEAMS: Finland WU17, Switzerland WU17, Germany WU19

 

MAY

Women’s U19 WFC (Lahti, Finland)
8th – 12th of May at Lahti Sports & Fair Centre

Men’s WFC 2024 Qualifications AOFC (Pasig, Philippines)
21st – 25th May at Philsports Arena
TEAMS: Australia, Singapore, Japan, China, Thailand, Philippines, New Zealand, Korea

Tri-Nations Friendly Competition Men (Singapore)
16th – 18th of May at Our Tampines Hub, Team Sports Hall 1
TEAMS: Australia Men, New Zealand Men, Singapore Men

 

NOVEMBER

Asian Indoor & Martial Arts Games (Bangkok & Chonburi, Thailand)
22nd – 29th of November at Thai-Japan Bangkok Youth Centre

DECEMBER

Men’s WFC (Malmö, Sweden)
7th – 15th of December at Malmö Arena and Baltic hall

Women's U19 WFC 2024 starts in....
Days
Hours
Mins
Close