NC = Not Completed (Normally the transfer fee is not yet paid, or only partly paid or the transfer is waiting for the approval day)

* The player has not had a license / played for at least two years
** The player is under 15 years old
*** Can play in Swiss Cup before 1st of July 2022

Valid from   Name of the player   Giving Club   Receiving Club
NC Daniele Giacomardo
Viking Roma
SC DHfK Leipzig
NC Agnieszka Zownir
Arhus Floorball Club
Olimpia Osowa Gdansk
NC Lukas Cermak
FBC Skalica
Florbal Hodonin
NC Jakob Langer
GBC Dragons
Team Arhus Floorball
NC Reinis BaltinsSK FBK SCUC Face Off
NC Thomas KrennIC GrazESC Darmstadt
NC Timo Einiö
Red Devils March Hofe Altendorf
Maunulan SB Harrastajat
02.12.2022Konsta KupelaFloor Fighters Chemnitz e.V.SC Hawks
30.11.2022Fredrik SalanderSandnes IBKSalems IF
28.11.2022Fidel Petros*
Lausanne Universite Club
SC Siemensstadt Berlin
28.11.2022Rolf Thürlemann*UHC WASAPSV Flenburg
28.11.2022Klara ZajcTVD Partizan BorovnicaAC Sparta Praha
28.11.2022Joel EklundTSI InnebandyJeppis Floorball Club
28.11.2022Igor Sandberg
Taftea IK
SK Djerv
24.11.2022John Olof PetterssonSjetne ILHåsta IBK
21.11.2022Jakub Cernohous
Vasteras IBS ungdom
Florbal TJ Kobylisy
21.11.2022Kristaps Vaicis
Berlin Rockets
Ad Astra Obwalden
21.11.2022Oliver Pfannenstiel
AC Sparta Praha
Messed Up
21.11.2022Mykhailo Kolodko
FBC Skala Melitopol
TSV UNIHOCKEY DEITINGEN
21.11.2022Sebastian Spliehs Offnegardhl
DJK Holzbuttgen
IBK Lund
19.11.2022Johannes RönnmarkUHC Alligator MalansStorvreta IBK
18.11.2022Leo Karlsson
Spoland Vannas IF
Narvik Wizards
15.11.2022Fredrik Azelius
FC Helsingborg
Vanlose Floorball
14.11.2022Lauri Matias TurunenLitin-pallo 68NOR 92 Innebandyklubb
14.11.2022Piret Puidak
Hagunda IF
Eesti Maaulikooli
14.11.2022Teemu Kantanen
SC Hawks
Sandnes IBK
14.11.2022Mateusz Bronisz
Floorball Gorzów Wielkopolski
USV TU Dresden
14.11.2022Michał Karski
FbK Horni Sucha
Smoki Kraków
14.11.2022Lukas Kunz
Tatran Stresovice
FC Stern Munchen
14.11.2022Simon Lesko FBŠ Hattrick Brno
BSV Roxel
14.11.2022Sven Hattwig
HFC Feldkirch Knights
SSF Dragons Bonn
07.11.2022Janne Kangas
NA
Haparanda AIK
07.11.2022František Opavsky
NA
F.A.T.R
07.11.2022Andrej TomasikSportovy klub LIDOVSK MZLU Brno
07.11.2022Hugo MorainvilleTornado BrusselsRouen Floorball
07.11.2022Juan Manuel Castro GomezRenalds La Hulpe
Club Unihockey Madrid
07.11.2022Daniel Chin Skyknights FCLondon Sharks
07.11.2022Kaspars Maksimovs
Lemberg
Bristol Floorball
24.10.2022Michelle Wiki
IK Sirius FBC
UHC Kloten Dietlikon Jets
31.10.2022Michal Vyplasil
Shooters Beta
Isere Gresivaudan floorball
31.10.2022Eemeli Pelamo
DJK Holzbüttgen
Pirkkalan Pirkat ry
31.10.2022Timoteus Pospisil
FbC Hradec Kralove
SSV Bozen Diamante
31.10.2022Jim Forsgren*
Rasunda IS
London Sharks
31.10.2022Cory Morlockl
Strasbourg Floorball
Nuremberg
31.10.2022Zoltan Resi

Phoenix Fireball SE
FC Stern Munchen
24.10.2022Kinga Ressely
Neumann Pillangok FSE
Strommen Innebandyklubb
31.10.2022Kalle Mikkonen
Idrottsklubben Svans
Soreide IL
24.10.2022Janik Loosli
Unihockey-Club Tagerwilen
PTSV Konstanz e.V. Abteilung Unihockey
24.10.2022Janis Leitans
FK Madona
SK Djerv
24.10.2022Moritz Hangartner
Cambridge FC
Zurisce Unihockey
24.10.2022Marek Jelok*
FBC Bluebeerries Nodra
Eesti Maaülikooli Spordiklubi
24.10.2022Lari Ylikarjula
VKTP
UHC Laupen
24.10.2022Nicholas Yao*
IFK Paris
Bristol Floorball
24.10.2022Finn Strebel
UHC Obersiggenthal
IC Graz
24.10.2022Anne Suomalainen
Old Stars Jarvenpaa
TSG Erlensee 1874 e.V.
24.10.2022Tanja Stella
IK Sirius FBC
UHC Kloten-Dietlikon Jets
17.10.2022Gustaf Wiklund
Vanløse Floorball
Visby Innebandyklubb
24.10.2022Marian Mojzis
Orel Vhersky Brod
FBC AS Trencin
21.10.2022Veronika Bezouskova
Panthers Praha
Dumptener Fuchse 96 e.V.
21.10.2022Robert NuttiKiruna AIFNarvik Wizards
20.10.2022Quentin Vallee
Phoenix FC
SC Hawks
19.10.2022Petra Sjoberg*
Vindelns IF
Nittedal IL
19.10.2022Sara Sjokvist Paulsson*
Fet Idretlslag
Stenosa Sandby IF
24.10.2022Kristaps Kikans
FK Lekrings
Tornado Brussels
24.10.2022Li Jerkesten
ZUG United
Rotebro IS IBK
3.10.2022Rudolfs Graicers*
FS Masters
SG Post/Sued Regensburg
18.10.2022Elsa SjögrenHuddinge IBSFB Amsterdam Agents
17.10.2022Tomas Wantula *
FBK Skorpioni Ostrava
Florbalovy klub AS Trencin
17.10.2022Matias Vähäkangas
Liikunnan Riemu
FBC Dragons
17.10.2022Dmytro Lymar
FBC Skala Melitopol
NND
17.10.2022Mykyta Varvashenin
FBC Skala Melitopol
NND
17.10.2022Josefin Jonsson
IBF Orebro Ungdom
UC Yverdon
14.10.2022Ari Haapaniemi*
Synkka Uhma Ry
FB Amsterdam Agents
17.10.2022Roman Fucik
FBC Letka
Florbalovy klub AS Trencin
17.10.2022Eli Martin
Karlstad IBF
Wellington Storm FC
17.10.2022Jaime Sanchez Cotta
CUF Las Rozas
Frankfurt Falcons im TSV Berkersheim
17.10.2022Daniels Karlsons
FK Talsi
Visby Innebandyklubb
17.10.2022Tomas Vesely
Butchis
FS Masters / Ulbroka
17.10.2022Jaroslav Vana
SO Praha 10
FS Masters / Ulbroka
14.10.2022Sebastian Visti
FC Helsingborg
Hvidovre Attack FC
14.10.2022Silvia Klesniakova*
N/A
Wiener Floorball Verein
10.10.2022Koh Mun Ting Jodie
West Coast Cripz
Northern Stars
10.10.2022Tan Hui Zhi
West Coast Cripz
Northern Stars
13.10.2022Charlie Jonsson
Pixbo Wallenstam IBK
Sparta Praha
12.10.2022Johan Eirk Soderlund*
Hasta IBK
Ski IL Innebandy
12.10.2022Martin Kutalek
Martin Kutalek
Florbal Hodonin
5.10.2022Isabelle Ruthstrom*
Endre IF
FC Copenhagen
12.10.2022Richard Urik*
FBC Skalica
Florbal Hodonin
10.10.2022Charlotte Sylwander
Kustens IF
Valerenga Innebandy
10.10.2022Magnus Nordeus*
Sigtuna IF IBK
FC Kraainem Tigers
10.10.2022Lukas Kloucek
FbC Hradec Kralove
Pixbo Wallenstam IBF
10.10.2022Albina Kachan
GOSPEL
Frankfurt Falcons im TSV Berkersheim
10.10.2022Ramin Syrkin
Kyiv Floorball Club
Frankfurt Falcons im TSV Berkersheim
10.10.2022Diana Syrkina
Kyiv Floorball Club
Frankfurt Falcons im TSV Berkersheim
10.10.2022Sarah Dahlström*
Stavanger Innebandyklubb
FC Nykoping
10.10.2022Nikolajs Saulitis*
Impar Limbazi
Bristol
10.10.2022Mahiro Shimizu Tokyo FCNacka IBK
10.10.2022Oskars BergmanisSV Waldenburg EaglesFS Masters / Ulbroka
10.10.2022Elias Grankulla
Torrent salibandy ry
TSI Innebandy
10.10.2022Simon Melega
ATV Kosice
FbS Bohemians
10.10.2022Markus Rauhanen
Westend Indians
Dumptener Fuchse
6.10.2022Martin Andersen
Copenhagen FC
Yetis Hildisrieden
5.10.2022Mimmi Nygren
Haparanda AIK
SBT Tornio
5.10.2022Toni Saaresto*
GrlFK
Amsterdam Agents
10.10.2022Lukáš Oravec
FBK AS Trencin
Bulldogs Brno
10.10.2022Michaela Stykova
Florbal Zidenice
SK Slavia SPI DFA Nitra
5.10.2022Daniel Doerr*
Starbulls Salzburg
Team Klinikum Nürnberg
4.10.2022Kristoffer Karlsson*
NA
Nidaros IBK
4.10.2022Siiri Smeds*
Haparanda AIK
SBT Tornio
4.10.2022Michal Terez
FBC Mikulas Presov
MVIL Ostrava
4.10.2022Jesper Ribbing
Sando IBK
Sveiva Innebandy
3.10.2022Aaro Satosaari
MSM
Tilburg Floorball
3.10.2022Lucie Srotova*
ZUG United
FBC Ostrava
3.10.2022Jakub Bencurik*
FBC Skalica
Florbal Hodonin
3.10.2022Sebastian Jakob
Orka Floorball
Floorball Flames
3.10.2022Christo Matheson
Wellinton Bays FBC
Panthers Praha
3.10.2022Vojtech Cerny
FBC Strakonice
UHC Chermignon
3.10.2022Tommi Roivas*
Pionier Tychy
AC 68
3.10.2022Jan Krejca
AC Sparta Praha
EraViikingit ry
3.10.2022Cyrill Amberg
UHC Lokomotive Stafa
Messed Up
3.10.2022Max Svensson
Vasby AIK
IFK Paris
3.10.2022Nadia Ericson
Sandbackshult IBK
Wiener Floorball Verein
29.09.2022Alexander Bory
FBC Mikulas Presov
Mikon Salibandysuera
29.09.2022Robin Homonai*
Holmlia SK
Ljungbyholms Goif
29.09.2022Veikka Rautiainen
Kraainem Tigers
SC Urbans ry
29.09.2022Eric Giestl
Rennes FC
Team Klinikum Nurnberg
27.09.2022Robin Homonai
Holmlia SK
Ljungbyholmd Goif
3.10.2022Vilma Rajalin
Borensberg IBC
FBC Aland
3.10.2022Leo Hamminger
IC Graz
IBF Orebro Ungdom
3.10.2022Maya Amodeo
Solfjaderstaden IBK
Floorball Club Milano
26.09.2022Petra Strittmatter
UHC Wasa
GS-86
26.09.2022Mathias Jaquenod
Dahut du Lac
UHC Bevaix
26.09.2022Jan Danis
UHC Lok Reinach
FBC Hlucin
26.09.2022Laurin Kocher
Kempele Wild Duckz
Hornets Regio Moosseedorf Worblental
26.09.2022Emelie Bergstrom
Tobo Grbyhus FF
Asker Innebandyklubb
26.09.2022Kaja Bråten
SF Grei Copenhagen Floorball Club
26.09.2022Jesper Andersson
Ornskoldsvik Innebandyklubb
Sarpsborg Innebandyklubb
19.09.2022David Lovgren*
Strangnas IBK
Tillburg Floorball
23.09.2022Elise Olsson
IBK Boden
Team Aarau
19.09.2022Emil LundstromFlen MalmkopingsSveiva
19.09.2022Elvira SuiunovaFBC Skala MelitopolOlimpia Osowa
19.09.2022Viktoriia DubovykovaFBC Skala MelitopolOlimpia Osowa
19.09.2022Artur Arkushyn
Fbc New Life
Amsterdam Agents
19.09.2022Bohdan TyrovskyyFLC SkifOlimpia Osowa
19.09.2022Dennis Lindblom
Herrestad AIF / WF Rockets
Sarpsborg
26.09.2022Camilla Olshov
Viking Roma
CUF Leganes
19.09.2022Mate Gal
Szőnyi Palánkdöngetők Köre
Vasby AIK
19.09.2022Jakub Jezek*
FC Rennsteig Avalanche
FBC Liberec
19.09.2022Elvira Lövèn
IBF Borlange
Floorball Uri
19.09.2022Melvin Frey
Post-Telekom Sportverein Konstanz e.VTHS Adliswil
26.09.2022Aneta Cahova
NTNUI
Bulldogs Brno
19.09.2022Mats Lundmark
Adalens Idrottsforening
IBF Borlange
19.09.2022Einars Gevelis*SK Babite
Blue Falcons
19.09.2022Line Vestergaard
FF Kobenhavn
Amsterdam Agents
26.09.2022Gatis Akulovs
Slevik IBK
KSK Rubene
23.09.2022Emils Jancevskis
FS Masters/Ulbroka
Storvreta IBK
19.09.2022Miika Stenman*
Aberdeen Oilers FC
HSK
19.09.2022Nanna Zacke*
Tojnan IBK
Amsterdam Agents
19.09.2022Timotej Kopca*
Piratos Ziar nad Hronom
UF Face Off
19.09.2022Stefan Haymoz
Floorball Koniz
Berlin Rockets
19.09.2022Lukas Utter
KAIS Mora UIF
FBC Raseborg Knights ry
16.09.2022Fredrik Salander
Salems IF
Sandnes IBK
15.09.2022Patrik Alamaki
West Coast Floorball Club
SC Wolves
15.09.2022Olli Jokiranta*
Lauttasaaren Pallo
Floorball Club Potsdam
19.09.2022Lio Kihm
GC Unihockey
IBF Dalen
15.09.2022Amanda Idborg*
NA
FF Kobenhavn
19.09.2022Veronika Zittova
UHV Skorpion Emmental Zollbruck
Florbalova Akademie MB
19.09.2022Dāvids Daniels Kalniņš
Florbola klubs "Kursi"
Nynashamns IBK
15.09.2022Martin RemesBronderslev Hot Shots
Orka Florbal
15.09.2022Jenna Kesälä
Unihockey Basel Regio
SBS Wirmo ry
19.09.2022Joel Ahlin
Hagunda IF
Søreide IL
19.09.2022Theodor Herlenius
Tojnan IBK
FC Kraainem Tigers
14.09.2022Tino Vanhanen
SBS Kings ry
FB Amsterdam Agents
13.09.2022 Volodymyr Baryliuk
FLC Skif
ASV Köln
10.09.2022 Olena Kobylianska
FC Iceberg Fimiam
Wizards Bern Burgdorf
12.09.2022 Tommaso Rubeo
Regazzi Verbano Unihockey
Viking Roma
12.09.2022 Tomas Bulin
Goteborg IBK
TJ Znojmo
05.09.2022Vladyslav Bachurin
FC Skala MelitpolFloorball Gorzów Wielkopolski
09.09.2022Tiffany Ong Zi Ting
Black Wondersticks
Storvreta Innebandyklubb
12.09.2022Samu Kirjonen
Esport Oilers
NOR 92 Innebandyklubb
01.09.2022Andrii Semeniuk
FBC SKALA MELITOPOL
Taby FC
12.09.2022Martin Slind Hagen
Sjetne Panthers
IBK Goteborg
08.09.2022Petra Magyar
Phoenix Fireball
UHC Red Lions
09.09.2022Adrian Uhr
ZUG United
Malmo FBC
12.09.2022Abdul Hafiz Bin Zubir
SB Vantaa
IBK Uppsala Teknologer
12.09.2022Ellen Kunigk
SSF Dragons Bonn
EraViikingit ry
12.09.2022Amelie Alanne
TPS Salibandy
Unihockey Appenzell
12.09.2022Milena Näf
Team Aarau
Alvsjo AIK
08.09.2022Martin Kubicek*
N/A
Tilburg Floorball
12.09.2022Oskar Grönman
Luzern Unihockey
Tikkurilan Tikkerit
12.09.2022Linus Rautio
SBS Masku
Les Renalds de La Hulpe
12.09.2022Gideon Hempel
ETV Piranhhas Hamburg
Wiener Floorball Verein
09.09.2022Peter Steller
FbS Bohemians
Snipers Bratislava
12.09.2022Ritvars Berzins
Harstad IBK
Kocenu Sporta Klubs
05.09.2022Ivo BalodisKocenu Sporta KlubsHarstad IBK
02.09.2022Linus Andersson
UHC Sarganserland
Team Thorengruppen Ungdom SK
05.09.2022Filip Rönnkvist
Täby FC
Tunet IBK
05.09.2022Lenka Novotna
Florbal Zidenice
SB-Pro Nurmijarvi
06.09.2022Frederik Bisgaard
IBF Falun Utveckling
Unihockey Basel Regio
06.09.2022Jan Eckhardt
UHC Thun
AC Sparta Praha
06.09.2022Marek Piskorz
1.SFK Havirov
TJ A FbO - Nizna
06.09.2022Oliver Nilsen Ruud
Tunet IBK
Rodovre FC
07.09.2022Nela Havlikova
Wizards Bern Burgdorf
Florbalova Akademie MB
08.09.2022Frederic Thiele
TSC Wellingsbüttel
UHC Laupen
08.09.2022Kevins SmitsUHC Kloten-Dietlikon Jets
FK Lekrings
08.09.2022Jessica KabelkovaPixbo Wallenstam IBF
TJ Tatran Stresovice
08.09.2022Tuva Aube Heines
Monolitten IL Innebandy
Lindas IBK
08.09.2022Silje Karlsen Auestad
Monolitten IL Innebandy
Lindas IBK
12.09.2022 Zane Darsa Rubene
Koovee
12.09.2022 Simona Grapena Rubene
Koovee
12.09.2022Jesse Turkka
SV DJK Holzbüttgen 1961 e.V
Salibandyseura Soittoriasia
01.09.2022Rasmus Hallin
JABO IK
Sarpsborg Innebandyklubb
01.09.2022Marius Pedersen
Tunet IBK
UHC Lok Reinach
31.08.2022Jacob Larsson
Solfjaderstaden IBK
UHC Kloten-Dietlikon Jets
31.08.2022Patrik Salminen*
IBF Backadalen
FC Stove
01.09.2022Alexander Rinefalk
IBF Orebro
UHC Lok Reinach
12.09.2022Jorens Malkavs
FK Lekrings
Nokian KRP
12.09.2022Kim Hyrkkönen
Chur Unihockey
Nokian KRP
12.09.2022Hannes Rottger
Jemtland Innebandy
TV Lilienthal von 1862 e.V.
05.09.2022Elin Blom
Vastra Malardalen IB
Monolitten IL
05.09.2022Eemelin Ruokonen
Joensuun Salibandy Josba Ry
UHC Wild Indians Inwil-Baar
05.09.2022Teemu Martikainen
IBK Uppsala Teknologer
Adalens IF
05.09.2022Kaapo Hartikainen
UC Corselles - Cormondreche
Northern Stars
05.09.2022Lenni Riihimäki
HC Rychenberg Winterthur
Koovee
31.08.2022Artur Huranych
cflc Chosen
HC Rychenberg
05.09.2022Justus Mustonen
Esport OilersRegazzi Verbano Unihockey Gordola
31.08.2022Isac Jeppsson
Kustens IF
Sarpsborg Innebandyklubb
05.09.2022Emma Mört
SBT Tornio
Haparanda AIK
31.08.2022Matias Palm
Loviisan Tor
NOR 92 Innebandyklubb
29.08.2022Sebastian Gejskog
FBC Nykoping
Narvik Wizards IBK
29.08.2022Simon Eismar
FBC Bollnas
Narvik Wizards IBK
05.09.2022Lara Nethe
ETV Hamburg
IBF Linköping
05.09.2022Roman Chovan
Hargasova Zachorska Bystryca
Bulldogs Brno
31.08.2022Julius Tuomas
Floorball Thurgau
Tikkurilan Tikkerit
29.08.2022Emil Brixager Benlose Floorball Club Hollvikens IBF
29.08.2022Panu Kotilainen
Happee
Harstad IBK
29.08.2022Yagmur Yildiz
Unihockey Basel Regio
O2-Jyvaskyla
29.08.2022Ondrej Papousek
Kanonyri Kladno
UHC Thun
31.08.2022Wilhelm Kylymies
Santos United
DJK Holzbttgen 1961
31.08.2022Leo Häfner SV Wiler-Ersigen
DJK Holzbttgen 1961
25.08.2022Vojtech Pelikan
FBS Gorily Plzen
Esbjerg Sharks Floorball
25.08.2022Vit Kohout
TJ Sokol Lazne Kynzvart
Esbjerg Sharks Floorball
29.08.2022Kristoffer Fält
FC Helsingborg
Vanlose Floorball
05.09.2022Martin Kudrlicka
SSK Future
FC Rennsteig Avalanche
29.08.2022Johannes Ronnmark
Storvreta IBK
UHC Alligator Malans

29.08.2022Lukas Matocha
Florbal Vsetin
Fbk Puchov
05.09.2022Mario Ozimy
FBK Puchov
FbS Bohemians

29.08.2022Jakub Henek
FBK Puchov
Florbal Vsetin
05.09.2022Jukka Pohjonen
Floorball Hazards ry
TV Augsburg
23.08.2022Lukas Kudrlicka
N/A
FC Rennsteig Avalanche
29.08.2022Hanna Vainio
Innebandy foreningen Blue Fox
Red Devils Werningerode
05.09.2022Jesper Engstrom
Sandnes IBK
FBC Nykoping
29.08.2022Sharlote Kõverik
Eesti Maaulikool
Northern Stars
26.08.2022Jakub Bydzovsky
Cambridge Floorball Club
DJV Trutnov
22.08.2022Valeriia Atamaniuk
FBC SKALA MELITOPOL
UKS Bankówka Zielonka
22.08.2022Artem Oreshkov
FBC SKALA MELITOPOL
UKS Bankówka Zielonka
29.08.2022Roberts Blumbergs
FK Kekavas Bulldogs
TJ Sokol Kralovske Vinohrady
05.09.2022Magnus Tuominen
FBC Aland
IBK Uppsala Teknologer
05.09.2022Oliver Sykora
FBC Liberec
DJK Holzbttgen 1961
29.08.2022Jänis Rajeckis
Harstad IBK
FK Lekrings
23.08.2022Jarmo Peurasaari
SBT Tornio
Haparanda AIK
29.08.2022Stepan Kostrhun
Black Angels
UHC Sparkasse Wainsenfels
29.08.2022Petra Hansson
IBF Borlange
Piranha Chur
29.08.2022Kristaps Novikovs
FK Majowa BSV Roxel
29.08.2022Lauris Alvis Stiprais
FBK Valmiera
VfL "Red Hocks" Kaufering
29.08.2022Kriss Luzinskis
FBK Valmiera
VfL "Red Hocks" Kaufering
29.08.2022Arturs Bracka
FBK Valmiera
VfL "Red Hocks" Kaufering
22.08.2022Vladimír Bačinský
SK Lido
Black Angels
22.08.2022Lukasz Chlebda
Szarotka Nowy Targ
UHC Pfannenstiel Egg-Maur-Oetwil am See
22.08.2022Oskar Karlsson
Jarfalla IBK
IK Akerselva
22.08.2022 Rasmus Engelhardt Frie
Malmhaug IBF
Copenhagen Floorball Club
22.08.2022 Kalle Tamminen
Malmhaug IBF
Copenhagen Floorball Club
29.08.2022Daniel Mc Cabe

Hollviken IBF
Vanlose Floorball
29.08.2022Jakob Arvidsson
UBK Upsala Teknologer
Ad Astra Obwalden
22.08.2022Jacob Landbergsson
Nykvarns IF
IK Akerselva
29.08.2022 Mike Trolle
Hollviken IF

Hvidovre Attack FC
29.08.2022Simon Bitterli
Unihockey Basel Regio
Aby IBK
29.08.2022Sandrine Goetz
UH Red Lions Frauenfeld
O2-Jyvaskyla
22.08.2022Julia Opic
PKS MOS Zbaszyn
FBC Liberec
22.08.2022Sabine Tramm
UHC White Wolves
FBC Dragons
29.08.2022Esper Eglin
Sonics Unihockey
unihockey tigers langnau
29.08.2022Michal Petrovic
Tilburg Floorball
VSK PdF UK Hurikan Bratislava
22.08.2022Magdalena Snajdr
AC Sparta Praha
Vihdin Salisudet
05.09.2022Juha-Matti Heinonen
NOR 92 Innebandyklubb
TaTe
22.08.2022Tero Laitinen
o2-Jyväskytä ry
VfL "Red Hocks" Kaufering
22.08.2022Sabine Tramm
UHC White Wolves
FBC Dragons
22.08.2022Miroslav Snajdr
Kanonyri Kladno
Vihdin Salisudet
01.08.2022Iven Tessman
Ekero IK Innebandy
SSC Leipzig
29.08.2022Jesse Laukkanen
Papas
Wiener Floorball Verein
18.08.2022Milan Skopový
Floor Fighters Chemnitz
Florbal Sokolov
08.08.2022Patrik Tobler
SaiPa SB
UHC Waldkirch - St.Gallen
15.08.2022Aleksi Järvenpää
NOR 92 Innebandyklubb
OFBC
22.08.2022Mats Dose
ETV Hamburg
Unihockey Tigers
22.08.2022Daniel Muchna*
FC Rennsteig Avalanche
FBC DDM Kadan
15.08.2022Tomas Chrapek*
London Vikings
KTG Bruises Opava
22.08.2022Jonathan Bartoniczek
TV 1883 Schriesheim
Grashopper Club Zürich
22.08.2022Vladka Maderova
EraVikingit ry
FBS Olomouc
22.08.2022Nelly Baumgartner
EraVikingit ry
FBS Olomouc
22.08.2022Tuulia Lahti
FBC Turku/FBC Loisto
Unihockey Berner Oberland
22.08.2022Jelena Zurbriggen
Porvoon Salibandyseura ry
Unihockey Berner Oberland
15.08.2022Vanilla Persgren
FBC Lerum
Monolitten IL
15.08.2022Rasmus Olsson
Aby IBK Ungdom
Red Devils Werningerode
05.09.2022Alzbeta Durikova
1 S.C Vitkovice
FBC Kalmarsund
15.08.2022Stina Andersson
Linkoping IBK
Stavanger Innebandyklubb
22.08.2022Silas Isler
Kloten - Dietlikon Jets
Onyx IBK
15.08.2022Isabella Sundman
Nacka IBK
Red Lions Frauenfeld
31.08.2022Mitja Beuthe
Klagenfurther Athletik Club Floorball
Red Lions Frauenfeld
15.08.2022Pauli Aaltokoski
Red Devils Wernigerode
Rökäletappio ry
12.08.2022Andre Andersson
ZUG United
Vaxjo Vipers
05.09.2022Ralfs Orste
Koovee
Kekavas Buldogs
15.08.2022Alexander Larsson
ZUG United
Gavle GIK
22.08.2022Fredrik Neu
HC Rychenberg Winterthur
IK Sirius IBK
15.08.2022Pascal Michel
Floorball Koniz
Mullsjö AIS
15.08.2022Denys Striukov
FBC SKALA MELITOPOL
Sportvereinigung Feuerbach 1883 e.V.
15.08.2022Robin Swier
UFC Utrecht Unihockey Tigers
22.08.2022Fredrik Edholm
IK Sirius
Ad Astra Obwalden
15.08.2022Simon Hutzli
ULA Unihockey Langenthal Aarwangen
FBI Tullinge
15.08.2022Nicolas Schüpbach
HC Rychenberg Winterthur
Karlstad IBF
15.08.2022Jenna Taivaloja
UHC Kloten-Dietlikon Jets
Akersberga IBF
15.08.2022Krista Nieminen
Unihockey Berner Oberland
Akersberga IBF
15.08.2022Mika Heiskanen
Ticino Unihockey
Limingan Niittomiehet
22.08.2022Lukas Ujhelyi
AC Sparta Praha
UHC Alligator Malans
15.08.2022Vanessa Hausler
Gantofta IBK
ZUG United
15.08.2022Katarína Cerchlanova
JSC-educationis
FBP Hattrick Brno
15.08.2022Kimmo Hyvärinen
Wiener Floorball Verein
Sastamolo Kings
29.08.2022Henri Kukkonen
Harstad IBK
UHC Sparkasse Wainsenfels
08.08.2022Peter Hrabcak
FbS Bohemians
FK Florko Kosice
09.08.2022Veronika Kopecka Tatran Střešovice
Kloten Dietlikon Jets
15.08.2022Morten Talviste
Sparta Team
KAIS Mora
15.08.2022Niilo Rajamäki
Berlin Rockets
Vihdin Salisudet
15.08.2022Daniel Arnesen Pereira
Hagfors IBS
Slevik IBK
08.08.2022Mira Horvath
Storvreta IBK
ZUG United
25.08.2022Ondrej Houra
TJ Sokol Kralovske Vinohrady
United Toggenburg Bazenheid
08.08.2022Adam Cilecek Spartak Hluk
Team Aarau
08.08.2022Emma Jakobsson
Ekeby IF TV Eiche Horn Bremen

08.08.2022Jesper Hakola
Regazzi Verbano Unihockey
Oulun Luistinseura
08.08.2022Katarina Karaskova
Floorball Club Milano
Blue Falcons
08.08.2022Nela Jirakova
Piranha Chur
Endre IF
08.08.2022Samuel Virga
SK 1 FBC Trencin
FbS Bohemians
22.08.2022Maximilian Obereder
Floor Fighters Chemnitz
IBF Orebro
12.08.2022Philippa Blom
UHC Kloten-Dietlikon Jets
Nacka IBK
08.08.2022Monika Schmid
UHC Kloten-Dietlikon Jets
Vasteras Ronnby IBK
05.09.2022Emma Fagerhoi
Tunet IBK
FBC Kalmarsund
15.08.2022Ladina Müller
UHC Kloten-Dietlikon Jets
KAIS Mora
08.08.2022
Daniel Péc
SV Wiler-Ersigen
Tatran Stresovice
15.08.2022Jakub Vit
Zlin Lions
UHC Alligator Malans
05.09.2022Klavs Ozolins
FBT Nokia
Kekavas Buldogs
08.08.2022Sofia Mittentag
EraVikingit ry
Vasteras Ronnby IBK
08.08.2022Katerina Peterkova
1 S.C Vitkovice
Floorball Uri
08.08.2022Niko Metsänranta
UHC Sparkasse Weißenfels
Mailattomat
08.08.2022Franziska Barner
FC Stern Munchen
UHC Tigers Harkingen-Trimbach
08.08.2022Juho Kuutsa
SBS Wirmo
Unihockey Red Lions Frauenfeld
08.08.2022Niko Ollilainen
SB Heinola
SV DJK Holzbttgen 1961
15.08.2022Petri Hiltunen
SB Heinola
SV DJK Holzbttgen 1961
15.08.2022Olof Pettersson
Hudik/Bjorgberg IBK
Sjetne IL
08.08.2022 Šimon Šmajda
TK Hargasova Zahorska Bystirca
Florbal Chodov
08.08.2022Axel Frank
FBI Tullinge
Ad Astra Obwalden
08.08.2022Isak Stockel
Warberg IC
Ad Astra Obwalden
08.08.2022
Laura Chupekova
MKSS FBK Kysycke Nove Mesto
FBC Ostrava
11.08.2022 Hannah Bertschinger
Wellington Storm
Team Aarau
08.08.2022Saku Liponen
Harstad IBK
EraViikingit ry
22.08.2022Leevi Väänänen
o2-Jyväskytä ry
VfL "Red Hocks" Kaufering
15.08.2022
Tomi Takala
UHC Sparkasse Weißenfels
Limingan Niittomiehet
01.08.2022Robert Karlsson
BK Vingen
Slevik Innebandyklubb
08.08.2022Jesaja Hummel
SC DHfK Leipzig
UHC Uster
08.08.2022Ale Albinsson
Malmo FC
Unihckey Luzern
15.08.2022Jozef Kris
TJ Znojmo
FBC Mikulas Presov
08.08.2022Matej Cika
IK Sirius FBC
Kanonyri Kladno
01.08.2022Matej Svarc
Tatran Střešovice
SV Wiler-Ersigen
01.08.2022Leo Hagstrom
Linkoping Innebandy
ZUG United
08.08.2022Jakub Faksa
Storvretta IBK
FBC Liberec
08.08.2022Gustav Svensson
FC Helsingborg
Unihockey Tigers
01.08.2022Denisa Ratajova
Pixbo Wallenstam IBK
ZUG United
01.08.2022 Isabelle Gerig
Endre IF
ZUG United
01.08.2022Atte Väisänen
Vehmersalmen Vesa
SSC Leipzig
01.08.2022Julius Lehto
LASB Edustus
UHC Thun
08.08.2022Valtteri Heinonen
Esport Oilers
UHC Waldkirch - St.Gallen
01.08.2022Juho Sorri
OLS
UHC Kloten-Dietlikon Jets
01.08.2022 Edvards Stakis
DJK Holzbuttgen
FS Masters / Ulbroka
08.08.2022Jesper Silvonen
Esport Oilers
UHC Waldkirch - St.Gallen
25.07.2022Giovanni Savino
Viking Roma UC Face Off
01.08.2022Kevin Deutscher
Baltic Storms
UHC Uster
01.08.2022
Annukka Lönnrot
SB-Pro
Red Devils Wernigerode
01.08.2022
Eveliina Hannula
SBS Wirmo
Red Devils Wernigerode
15.08.2022
Emmi Pölönen
Porvoon Salibandyseura ry
KAIS Mora
25.07.2022
David Wolfer
SSF Dragons Bonn
Floorball Fribourg
25.07.2022
Petr Majer
Florbal Chodov
Westend Indians
25.07.2022
Juho Venäläinen
Varkauden Tarmo

SSC Leipzig
25.07.2022
Eino Pesu
Esport Oilers
Floorball Fribourg
08.08.2022Roope Yrjänen
Steelers
Floor Fighters Chemnitz
08.08.2022Niklas Fechtig
VSV Unihockey
Floor Fighters Chemnitz
25.07.2022
Alexander Rudd
AD Astra Sarnen
Gävle IK
25.07.2022
Nikolass Rukavisnikovs
Grasshopper Club Zurich
FS Masters / Ulbroka
25.07.2022
Radim Kuhnel
Florbal Usti
SSC Leipzig
18.07.2022Matti Taurama
UHC Thun
Ikhtys Jyvaskyla
18.07.2022 Tino Nivala
LASB Edustus
Ticino Unihockey
15.07.2022 Frida Mainz Olsson
Malmo FBC
Kloten Dietlikon Jets
18.07.2022Michaela Cizkova
FBS Slavia Plzen
IBF Älvstranden
18.07.2022Daniel Gartner Bondi Raptors FC
TJ Sokol Kralovske Vinohrady
18.07.2022Tomas Gartner
Bondi Raptors FC
TJ Sokol Kralovske Vinohrady
08.08.2022 Laura Gaugere Rubene
Chilis Rumlang-Regensdorf
01.08.2022
Jan Skalnik
Unihockey Basel Regio
1. SC Vitkovice
22.08.2022Jana Pleisch Red Lions Frauenfeld
Northern Stars
11.07.2022Jens Homberger
UHC Uster
SC Hawks ry
11.07.2022Jürg Graf
Kloten - Dietlikon Jets
Onyx IBK
11.07.2022Robin Nilsberth
Storvretta Innebandyklub
ZUG United
05.09.2022Michaela Strnadova
FBC Prerov
SSF Dragons Bonn
05.09.2022Petr Marghold
FBC Sternberk
Storvreta IBK
11.07.2022Tatu Kiipeli
Team Tempo
Ticino Unihockey
18.07.2022Vanessa Rebecca Keprtova Florbal Chodov
Vasteras Ronnby IBK
08.08.2022Eliska Chuda Florbal Chodov
Taby FC IBK
08.08.2022Karolina Sucha
Florbal Chodov
Taby FC IBK
18.07.2022Wilma Engdahl
Tyreso Trollbacken Innebandyklubb
SF Grei
11.07.2022Daniel Fournier
Floorball Club Heidelberg
Laxou Floorball
11.07.2022 Tomass Birstis
Storvretta Innebandyklub
FS Masters / Ulbroka
01.08.2022
Cyril Haldeman
Fagerhult Habo IB
Grasshopper Club Zurich
01.08.2022
Zuzanna Krzywak SUS Travel Jedynka Trzebiatów
1 S.C Vitkovice
04.07.2022Jakub Kosaristan TJ A - FbO Nizna
FBC Ostrava
11.07.2022Marek Pixa
Kanonyri Kladno
Djurgårdens IF IBS
18.07.2022Matyas Bachmaier Kanonyri Kladno
Hagunda IF
01.07.2022Erik Oweling
AD Astra Obswelden
Linkoping IBK
01.07.2022Kai Moritz Leonhardt
Unihockey Rheintal Gators
Wfl Red Hocks Kaufering
01.07.2022Joel Lahti Happee
SV Wiler-Ersigen
25.07.2022
Teppo Salo
Westend Indians
UHC Kloten-Dietlikon Jets
25.07.2022
Denisa Kotzurova
Malmo FBC
FBC Ostrava
01.07.2022Valtteri Lämsä
Limingan Niittomiehet
SV Wiler-Ersigen
01.07.2022Otto Lehkosuo Westend Indians
Floorball Koniz
01.07.2022 Saskia Ormak Sparta Spordiklubi
EraViikingit ry
05.09.2022Simon Ruber
Sokol Brno I Gullivers
Storvreta IBK
11.07.2022Rebecka Ablad
Linkoping IBK
Stavanger Innebandyklubb
11.07.2022Sandra Wyss
Linkoping IBK
Unihockey Basel Regio
01.07.2022 Gustavs Griezitis FK Kursi
Koovee
01.07.2022 Gustavs Griezitis FK Kursi
Koovee
01.07.2022Nicola Bischofberger Linkoping IBK
HC Rychenberg Winterthur
01.07.2022Claudio Mutter IK Sirius IBK
HC Rychenberg Winterthur
01.07.2022Otto Lindqvist
Blackbirds Unitedy ry
Unihockey Luzern
01.07.2022Oliver Forslind
AD Astra Obswelden
IBK Dalen
08.08.2022Christa Makela
Hammarby IF Innebandy
Salibandyseura Vantage ry
01.07.2022Hampus Sandberg
NOR 92 Innebandyklubb
Vetlanda Innebandyforening
01.07.2022Kristyna Lechnerova Florbal Chodov
Malmo FBC
01.07.2022Jan Řehoř UHC Thun
FBC Bohemians
01.07.2022Birger Dethlefsen HC Rychenberg Winterthur
ETV Piranhas Hamburg
01.07.2022Emmi Niemelä Unihockey Berner Oberland
SS Rankat Ankat
01.07.2022Flavia Niemelä Unihockey Berner Oberland
SS Rankat Ankat
01.07.2022Annique Meyer Unihockey Berner Oberland
SS Rankat Ankat
01.07.2022Hanna Niemelä Unihockey Berner Oberland
SS Rankat Ankat
01.07.2022Sandis Levalds Florbola klubs "Kursi"
Floor Fighters Chemnitz e.V.
22.06.2022Fuka Shibata*
SF Grei
Warabi Floorball Club
01.07.2022Laura Manninen
Pixbo Wallenstam IBK
Porvoon Salibandyseura ry
29.08.2022 Markuss Dumpis Kocenu sporta klubs Biedriba
Westend Indians
01.08.2022Michaela Sponiarova
Taby FC IBK
1. SC Vitkovice
01.07.2022 Ulvis Metra
Koovee
FS Masters / Ulbroka
01.07.2022 Krisjanis Tiltins
Lekrings FK
Koovee
20.06.2022Petr Havej*
Black Angels
Fort Worth Jaguars
01.07.2022 Elise Van Thielen
Les Renards de La Hulpe
Malmo FBC
01.07.2022Tuukka Haudanlampi Floorball Thurgau
FBT Karhut United ry
01.07.2022Iris Brünn Floorball Riders
EraViikingit ry
01.07.2022Tuomas Savukoski
Grunenmatt
Adalens Idrottsforening
08.08.2022Matej Rapp
Unihockey Basel Regio
FBS Slavia Plzen
08.08.2022Matej Svacha
Unihockey Basel Regio
FBS Slavia Plzen
01.07.2022Martin Kisugite Floorball Koniz
FbS Bohemians
11.07.2022Eeva-Maria Heininen
FBC Turku/FBC Loisto
Unihockey Basel Regio
01.07.2022Johan Larsson
IBK Dalen
ZUG United
01.07.2022Anton Akerlund
IBK Dalen
ZUG United
01.07.2022Wille Alfredson
Gjelleråsen IF
TyresöTrollbäcken IBK
01.07.2022Dalibor Sveda Tatran Stresovice
Floor Fighters Chemnitz e.V.
01.07.2022Timon Staubli
Hagunda IF Grasshopper Club Zurich
10.06.2022Juha-Pekka Kuittinen*
Red Devils Wernigerode
LC Rapperswil-Jona
01.07.2022Kate Meldere FK Lekrings Floorball Zurich Lioness
01.07.2022Marcel Joos VSV Unihockey
Iron Marmots Davos Klosters
01.07.2022Sander Fauskanger
Warberg IC
Greaker IBK
01.07.2022Jesper Wiklund
Hudik/Bjorgberg IBK
Greaker IBK
01.07.2022Maria Loima
Tornado Brussels Floorball
Adalens Idrottsforening
01.07.2022Aki Kolari
Tikkurilan Tiikerit

Red Devils March Hofe Altendorf

01.07.2022 Jana Filipsone NND

Jonkopings IK
01.07.2022 Diana Klavan TPS Salibandy
Floorball Zurich Lioness
01.07.2022Celine Stettler
Porvoon Salibandyseura ry
UHC Kloten-Dietlikon Jets
18.07.2022Tuukka Salo SC Classic
Chur Unihockey
18.07.2022Joachim Terjesen Tunet IBK
Mullsjo AIS
01.07.2022Viktor Kopecky TJ Sokol Kralovske Vinohrady
UHC Thun
01.07.2022Eero Jalo TPS Salibandy
Floorball Thurgau
13.06.2022Eero Kuutsa*** TPS Salibandy
Floorball Thurgau
01.07.2022Luca Graf
IK Sirius IBK
Floorball Koniz
01.08.2022Sara Avonds
Vasteras Innebandy

1. SC Vitkovice
07.06.2022Julius Lundgren***
FBT Karhut United ry
Unihockey Basel Regio
01.07.2022Jakub Udziela Black Angels
SKS Olimpia Łochów
01.07.2022Arvid Vonk
FBT Karhut United ry
Warberg IC
13.06.2022Timon Merz*** Tikkurilan Tiikerit
Floorball Thurgau
01.07.2022Alexander Nyman Esport Oilers ry Team Thorengruppen SK
01.07.2022Jonathan Nilsson
FC Helsingborg HC Rychenberg Winterthur
01.07.2022Lenni Riihimäki TPS Salibandy HC Rychenberg Winterthur
01.07.2022Matyas Krebner
SV Wiler-Ersigen
Florbal MB
01.07.2022Eliska Trojankova
Florbal Chodov
Piranha Chur
01.07.2022Martine Anderson Simonsen
IBK Goteborg
SF Grei
01.07.2022Dorothee Vogelesang
AC Sparta Praha
HSK Floorball

 

Champions Cup 2023 starts in....
Days
Hours
Mins
Close