NC = Not Completed (Normally the transfer fee is not yet paid, or only partly paid or the transfer is waiting for the approval day)

* The player has not had a license / played for at least two years
** The player is under 15 years old
*** Overseas student
**** Can play in Swiss Cup before 1st of July 2019

 

Country of DestinationName of the PlayerReceiving ClubGiving ClubCountry of OriginValid fromNotes
Norway
Jari Juhani Törmänen
LYN Innebandy
FBC PartyBoys
Finland
NC
FinlandMikko MeriläEspoon OilersDJK Karlsruhe-OstGermany04.03.2019*
SwedenTomas BulinGöteborg City IBKNo ClubCzech Republic14.03.2109*
AustriaNela KratochilovaUHC Linz FBFBC Stirt Ceske BudejoviceCzech Republic28.05.2019
FinlandLenni RiihimäkiKooveeUHC Kloten Dietlikon JetsSwitzerland04.06.2019**
AustriaAnita SchneiderováUHC Linz FloorballSK Mladých NadéjíCzech Republic10.06.2019*
SwitzerlandOndrej SvatosUnihockey Basel RegioAC Sparta PrahaCzech Republic01.07.2019****
SwitzerlandStefan KistlerUHC Laupen ZHAdalens IdrottsföreningFinland01.07.2019****
AustriaMarcel JoosVSV UnihockeyIron Marmots Davos KlostersSwitzerland01.07.2019
SwitzerlandJoonas PylsySv Wiler-ErsigenSC ClassicFinland01.07.2019
SwitzerlandKrister SavonenSv Wiler-ErsigenSC ClassicFinland01.07.2019
FinlandTero KalstaSBS KingsLUC UnihockeySwitzerland01.07.2019
SwedenDaniel JacobssonFloda InnebandyNOR 92 InnebandyklubbNorway01.07.2019
SwitzerlandRonald GasparikUHC Waldkirch-St.GallenTatran StresoviceCzech Republic01.07.2019
SwitzerlandTuomas SavukoskiJona-Uznach FlamesKirkkonummi RangersFinland01.07.2019
FinlandSanteri ToropainenWestend IndiansHC Rychenberg WinterthurSwitzerland01.07.2019
NorwayKristoffer Larsbräten BakkeGreåker IBKKarlstad IBFSweden01.07.2019
SwitzerlandJarkko AavaharjuTicino UnihockeyHIFKFinland01.07.2019
FinlandMikko SaarnioOLSHC Rychenberg WinterthurSwitzerland01.07.2019
Czech RepublicPatrik SuchanekFlorbal MBFC HelsingborgSweden01.07.2019
Czech RepublicDaniel SebekFlorbal MBFC HelsingborgSweden01.07.2019
NorwayMarkus Andre JelsnesGreåker IBKMullsjö AISSweden01.07.2019
NorwayJoel IngessonGreåker IBKMullsjö AISSweden01.07.2019
SwitzerlandKaren FarnesPiranha ChurEndre IFSweden01.07.2019
SwedenJasmin KrahenbuhlIK SIRIUS FBCRed Ants Rychenberg WinterthurSwitzerland01.07.2019
SwedenKasia PawłowskaFalkenbergs IBKInterplastic Olimpia Osowa GdańskPoland01.07.2019
SwedenPatrycja BernackaFalkenbergs IBKInterplastic Olimpia Osowa GdańskPoland01.07.2019
SwedenMatjaz VrecicFalkenbergs IBKFBK Olimpia LjubljanaSlovenia01.07.2019
SwitzerlandSabrina GmurUHC Laupen ZHAdalens IdrottsföreningFinland01.07.2019
SwitzerlandJonas HoffmannRed Devils March-Höfe AltendorfUHC Sparkasse WeissenfelsGermany01.07.2019
SwitzerlandAnssi SoiniRed Devils March-Höfe AltendorfUHC Sparkasse WeissenfelsGermany01.07.2019
SwitzerlandIina AutioFloorball Riders Durnten-Bubikon-RutiO2-JyvaskylaFinland01.07.2019
SwitzerlandAino Maija LaaksonenFloorball Riders Durnten-Bubikon-RutiO2-JyvaskylaFinland01.07.2019
FinlandTomi LahtiRauman SalBaRegazzi Verbano Unihockey GordolaSwitzerland01.07.2019
SwitzerlandNadine SchenkUHC Visper LionsSundbybergs IK InnebandySweden01.07.2019
SwitzerlandAndre LandinTicino UnihockeyFloda InnebandyklubbSweden01.07.2019
SwitzerlandTatu KiipeliTicino UnihockeyOLSFinland01.07.2019
FinlandOndřej VitovecEräViikingit ryTatran StřešoviceCzech Republic01.07.2019
FinlandVille HirvisuoTPS Salibandy ry Visby IBKSweden01.07.2019
SwitzerlandHana KoníčkováKloten-Dietlikon JetsFBC LiberecCzech Republic01.07.2019
The NetherlandsVille LehtonenFB Agents AmsterdamHakunilan Kisa (AC HaKi)Finland01.07.2019
SwitzerlandHelen BircherUHV Skorpion EmmentalVasteras Ronnby IBKSweden01.07.2019
SwitzerlandNea SuominenUHV Skorpion EmmentalSB-Pro NurmijärviFinland01.07.2019
SwitzerlandEmma ItänenUHV Skorpion EmmentalSB-Pro NurmijärviFinland01.07.2019
SwedenElise Larsson LofnertzLandvetter Wings IBKBasingstoke PhoenixGreat Britain 01.07.2019
SwedenAlvin LofnertzLandvetter Wings IBKBasingstoke PhoenixGreat Britain 01.07.2019**
SwedenLinus LofnertzLandvetter Wings IBK Costello SchoolBasingstoke PhoenixGreat Britain 01.07.2019**
SwedenRikke Ingebrigtsli HansenPixbo Wallenstam IBKTunet IBK Norway01.07.2019
FinlandMilla NordlundTPS Salibandy ry Endre IFSweden01.07.2019
Czech RepublicMichal KahounSK FC Bučis Team FC Rennsteig Avalanche e.V.Germany01.07.2019
Czech RepublicJan FaldusSK FC Bučis Team FC Rennsteig Avalanche e.V.Germany01.07.2019
The NetherlandsMichel ZieglerHSKTHS AdliswilSwitzerland01.07.2019
SwitzerlandFabio ScheideggerZug UnitedPoNoVo ry/Pontuksen Nouseva VoimaFinland01.07.2019
FinlandKlavs JansonsKooveeKekavas BulldogsLatvia01.07.2019
Czech RepublicJoel AhlinFBC Kanonýři KladnoHagunda IF Sweden01.07.2019
SwitzerlandManuel MaurerFloorball KönizVäxjö IBKSweden01.07.2019
SwitzerlandAndreas NordhFloorball KönizLinköping IBK Sweden01.07.2019
FinlandSenni HietanenKooveeUnihockey Berner OberlandSwitzerland01.07.2019
LatviaAndris RajeckisFK LekringsFloorball ThurgauSwitzerland01.07.2019
Czech RepublicPetr BrautfergerTatran StresoviceFloorball ThurgauSwitzerland01.07.2019
Czech RepublicMatej MoravecTatran StresoviceFloorball ThurgauSwitzerland01.07.2019
Czech RepublicJan KoliskoTatran Střešovice SSF Bonn 1905 e.V. Germany01.07.2019
Czech RepublicMatej HavlasTatran Střešovice EräViikingitFinland01.07.2019
SwedenMarko JuseliusIK SIRIUS IBKEräViikingit ryFinland01.07.2019
Czech RepublicMaria PazderakovaTY Sokol Nove StraseciFBC Mikulas PresovSlovakia01.07.2019
SwedenJoakim ForsFBC LerumTicino UnihockeySwitzerland01.07.2019
SwedenKlara FjorderMalmö FCCopenhagen FCDenmark01.07.2019
FinlandErik HärkönenNurmon Jymy SalibandyUnihockey Tigers LangnauSwitzerland08.07.2019
FinlandArttu KukkoVoimistelu-ja Urheiluseura Nurmon JymyUnihockey Basel RegioSwitzerland08.07.2019
SwitzerlandAsser JääskeläinenUnihockey Rheintal Gators WidnauNhac Tre No 1Singapore08.07.2019
SwitzerlandAlice GranstedtKloten-Dietlikon JetsIKSUSweden08.07.2019
SwedenAndrea Gämperli Malmö Floorball ClubUHC Kloten Dietlikon JetsSwitzerland08.07.2019
SwedenEllenor BengtssonMalmö Floorball ClubUHC Kloten Dietlikon JetsSwitzerland08.07.2019
SwedenMarino TomaselliMunka-Ljungby IBK UHC Waldkirch-St. GallenSwitzerland08.07.2019
SwitzerlandKatrin KivirandZug UnitedKooveeFinland08.07.2019
SwedenJana SchenkIBK Lund ElitUH Red Lions FrauenfeldSwitzerland08.07.2019
FinlandSofia ShevchenkoFB FactorTaifunRussia08.07.2019**
SwedenLinn LundströmUmeå Västra IFKloten-Dietlikon JetsSwitzerland08.07.2019*
SwitzerlandIza RydfjällKloten-Dietlikon JetsIKSUSweden08.07.2019
SwitzerlandJosef PluharUnihockey Basel RegioFlorbal MB Czech Republic15.07.2019
SwitzerlandJosefin JönssonUC YverdonIBF ÖrebroSweden15.07.2019
SwedenMarek BenesPixbo Wallenstam IBKTatran StresoviceCzech Republic15.07.2019
the NetherlandsBennie WardiUFC UtrechtEsbo Bay Lightning FloorballFinland15.07.2019
SwitzerlandJakub MendrekUHC ThunFBC OstravaCzech Republic15.07.2019
SwitzerlandJan RehorUHC ThunFlorbal MB Czech Republic15.07.2019
SwitzerlandJaska-Petteri KuneliusAd Astra SarnenHappeeFinland15.07.2019
SwitzerlandJulien In-AlbonVisper LionsStrasbourg SentinellesFrance15.07.2019
SwitzerlandDavid GrünwaldVisper LionsStrasbourg SentinellesFrance15.07.2019
FinlandVeera Emmi-Elina NiemeläSS Rankat AnkatUnihockey Berner OberlandSwitzerland15.07.2019
FinlandFlavia Noemi RentschSS Rankat AnkatUnihockey Berner OberlandSwitzerland15.07.2019
SwitzerlandTeemu Samuli SuomalainenUHC Kloten-Dietlikon JetsKooveeFinland15.07.2019
SwitzerlandSimon BergströmUHC Kloten-Dietlikon JetsHudik/Björkberg IBKSweden15.07.2019
SwitzerlandEmil JohanssonUHC Kloten-Dietlikon JetsFloda InnebandyklubbSweden15.07.2019
SwedenPatrik RokkaIBF FalunZUG UnitedSwitzerland15.07.2019
SwitzerlandFredrik LindeUHC Kloten-Dietlikon JetsHudik/Björkberg IBKSweden15.07.2019
NorwayAnssi PuskaSagene IFDiablos RojosFinland15.07.2019
SlovakiaJakub KlobucnikSK 1.FBC TrencinFBC OstravaCzech Republic22.07.2019
SwitzerlandEetu JuvonenFloorball ThurgauTPS SalibandyFinland22.07.2019
SwitzerlandVertti WigrenFloorball ThurgauNokian Kristilliset Palloilijat, NokiaFinland22.07.2019
SwitzerlandEllen KunigkUHC Kloten-Dietlikon JetsETV HamburgGermany22.07.2019
ItalyMatti HietalaViking Roma FCOtaniemen JyllääjätFinland22.07.2019
FinlandSami ÄrligPirkkalan Pirkat UHC Sparkasse Weißenfels Switzerland22.07.2019
FinlandAntti JaakkonenPirkkalan Pirkat Bulldogs BrnoCzech Republic22.07.2019
FinlandJuha RautiainenHAPPEETicino UnihockeySwitzerland22.07.2019
FinlandTuomas RautiainenHAPPEESU MendrisiottoSwitzerland22.07.2019
FinlandJohannes JokinenHAPPEEUHC Kloten Dietlikon JetsSwitzerland22.07.2019
SwedenMike DietzGävle GIKETV HamburgGermany22.07.2019
GermanyPhilip AnderssonRed Devils WernigerodeFBC NyköpingSweden22.07.2019
GermanyLinus NilssonRed Devils WernigerodeIFK GnestaSweden22.07.2019
FinlandJanis RagovskisLASB EdustusTalsi Floorball ClubLatvia22.07.2019
FinlandMarkku HänninenBlackbirds ryUHC Visper LionsSwitzerland22.07.2019
SwitzerlandJani HyytiäinenFloorball ThurgauFBC TurkuFinland22.07.2019
SwitzerlandValtteri ViitakoskiFloorball ThurgauNokian Kristilliset Palloilijat, NokiaFinland22.07.2019
SwitzerlandJoonas FöhrFloorball ThurgauWestend Indians, Espoo Finland22.07.2019
SwitzerlandPauline FylkeSU MendrisiottoInnebandyklubben GöteborgSweden22.07.2019
HungaryNora SusztakZug UnitedSzőnyi Palánkdöngetők Köre - KomáromSwitzerland22.07.2019
FinlandRoosa VirtanenO2-JyvaskylaSportiva UnihockeySwitzerland22.07.2019
ItalyAlessio CimagliaViking Roma FCDunblane Devils FC United Kingdom22.07.2019
ItalyFederico Di Gia'Viking Roma FCTicino UnihockeySwitzerland22.07.2019
GermanyLeon SchweigerTV Eiche Horn BremenSV Wiler-ErsigenSwitzerland29.07.2019
SwitzerlandKalle Laakso Sv Wiler-ErsigenTikkurilan TiikeritFinland29.07.2019
FinlandPeteris TrekseKooveeFC LekringsLatvia29.07.2019
SwitzerlandKim HyrkkönenChur UnihockeyKooveeFinland29.07.2019
GermanyUlrich SauerweinESC Darmstadt DukesUC Face Off the Netherlands29.07.2019
FinlandMiia MurtorinneSalibandyseura WelhotSportiva Unihockey MendrisiottoSwitzerland29.07.2019
SwitzerlandHelmiina StarkSportiva Unihockey MendrisiottoO2-Jyvaskyla ryFinland29.07.2019
SwitzerlandAlexander LarssonZug UnitedGävle GIKSweden29.07.2019
SwedenMartin KisugiteHöllvikens IBFUnihockey Tigers LangnauSwitzerland29.07.2019
BelgiumMark ArtalaFC Kraainem TigersLaPaFinland29.07.2019
SwitzerlandRemo BösigerUnihockey DerendingenPhoenix Floorball ClubFrance29.07.2019
Czech RepublicDenisa Ferenčikova1. SC VitkoviceSC ClassicFinland05.08.2019
Czech RepublicZuzanna Krzywak1. SC VitkoviceMLUKS Jedynka TrzebiatówPoland05.08.2019
Czech RepublicSimon Hatala1. SC VitkoviceFBC TrencinSlovakia05.08.2019
FinlandMiko StormanEräViikingitFloor Fighters Chemnitz Germany05.08.2019
FinlandPanu HallamaaChallengers 93TV Lilienthal Germany05.08.2019
SwitzerlandTiffany HamesTeam AarauRaptors Floorball ClubAustralia05.08.2019
SwitzerlandVenny HuhtaUnihockey Basel RegioFB FactorFinland05.08.2019
SwitzerlandJone ValliUnihockey Basel RegioSB VantaaFinland05.08.2019
SwedenOlli Laine Linköping IBK TPS Salibandy ryFinland05.08.2019
DenmarkSimon BuckoBenløse Floorball ClubFaBK ATU KošiceSlovakia05.08.2019
SwitzerlandMikael LaxRegazzi Verbano OH GordolaEräViikingitFinland05.08.2019
SwitzerlandJoni PeltolaRagazzi Verbano UH GordolaRauman SalBaFinland05.08.2019
SwedenBlaise HodgesIBF DalenPirates Floorball ClubAustralia05.08.2019
Czech RepublicMartin Spisak Start 98 Praha-KunraticeFaBK ATU KošiceSlovakia05.08.2019
Czech RepublicKristian KozakAC Sparta PrahaFaBK ATU KošiceSlovakia05.08.2019
Czech RepublicTomas TothStart 98 Praha-KunraticeFaBK ATU KošiceSlovakia05.08.2019
SwitzerlandJarkko NurmelaUHC Aligator MalansNST-Lappeenranta ry Finland05.08.2019
FinlandMinttu VirtanenSalibandy Club Classic RySU MendrisiottoSwitzerland05.08.2019
FinlandAlzbeta Durikova Salibandy Club Classic Ry1. SC VitkoviceCzech Republic05.08.2019
NorwayOscar AgnarssonTunet IBK Ledberg IBFSweden12.08.2019
NorwayMarius PedersenTunet IBK Höllviken IBFSweden12.08.2019
SwitzerlandKevin NylundUHC Aligator MalansWestend IndiansFinland12.08.2019
Czech RepublicDominik KlimschaFBC OstravaVipers InnerSchwyzSwitzerland12.08.2019
SwedenJenna SaarioKAIS Mora IFTPS Salibandy ryFinland12.08.2019
SwedenElsa FriskKAIS Mora IFUHC Kloten Dietlikon JetsSwitzerland12.08.2019
SwedenBilly NilssonIK Sirius IBKZUG UnitedSwitzerland12.08.2019
SwitzerlandOtto BlomqvistUnihockey Basel RegioEraViikingit ryFinland12.08.2019
SwedenOskar LundTimra InnebandyClubUHC LOK ReinachSwitzerland12.08.2019
GermanyGustav PetersFloor Fighters Chemnitz e.V. HC Rychenberg WinterthurSwitzerland12.08.2019
SwitzerlandJulia TurunenUnihockey Berner Oberland Porvoon SalibandyseuraFinland12.08.2019
SwitzerlandSelma JohanssonUnihockey Berner Oberland Sigtuna IF IBKSweden12.08.2019
SwedenMoritz KnaakGamla Stan IBKFloorball KönizSwitzerland12.08.2019
FranceFah Yik YongIFK ParisCrusaders 95 Zurich Switzerland12.08.2019
FinlandJorens MalkavsNokian KrPFK LekringsLatvia12.08.2019
FinlandSebastian RodSPVTatran StresoviceCzech Republic12.08.2019
FinlandIlari SuuronenVoimistelu, Urheilu-ja raittiusseura FlanelsDJK Holzbuttgen FloorballGermany12.08.2019
Czech RepublicJakub SarkaFBS BohemiansTicino UnihockeySwitzerland12.08.2019
Czech RepublicVojtech SimacekFBS BohemiansSV Wiler-ErsigenSwitzerland12.08.2019
SwitzerlandTereza Tomankova Unihockey Basel RegioIBK Hradec KrálovéCzech Republic19.08.2019
Czech RepublicSebastian AnderssonFBC Kanonýři KladnoLivets ords IFSweden19.08.2019
PolandJustyna KrzywakMLUKS Jedynka Trzebiatów1. SC VitkoviceCzech Republic19.08.2019
FinlandEmma HartwallAIF Unihockey Berner OberlandSwitzerland19.08.2019
Czech RepublicPeter NehilaPanthers OtrokoviceTJ A - FbO NiznaSlovakia19.08.2019
GermanySamu PietiläDJK HolzbüttgenNST-Lappeenranta ry Finland19.08.2019
GermanyMatej Vaculciak DJK HolzbüttgenTatran StresoviceCzech Republic19.08.2019
NorwayAndre LundgrenNOR 92 InnebandyklubbStenungsunds IBKSweden19.08.2019
SwitzerlandLaerke SorensenTeam AarauMorke IF Floorball Dark DevilDenmark19.08.2019
NorwayWilliam LarssonGreåker IBKFBC KalmarsundSweden19.08.2019
NorwayTrine OlafsrudTunet IBK AIK Innebandy ForeningSweden19.08.2019
SwedenJan ZauggMullsjö AISFloorball KönizSwitzerland19.08.2019
SwedenNiklas FelsbergerFBC LinköpingVSV-UnihockeyAustria19.08.2019
SwedenFelix ErikssonIBK Alba SandvikenIK AkerselvaNorway19.08.2019
SwitzerlandEdvin RönnblomSportiva Unihockey MendrisiottoKarlstad IBFSweden19.08.2019
SwedenJan EckhardtIBK LundAC Sparta PrahaCzech Republic19.08.2019
FinlandSanni NieminenSalibandy Club Classic RyPiranha ChurSwitzerland19.08.2019
FinlandKalle TuominenFBT Karhut United ryFloorball KönizSwitzerland19.08.2019
SwedenSanna RasiHaparanda AIKSBT Tornio ryFinland19.08.2019
Czech RepublicVladimir JordanF.A.T.R.FBC SkalicaSlovakia19.08.2019
Czech RepublicLukas ProchazkaF.A.T.R.FBC SkalicaSlovakia19.08.2019
Czech RepublicJan BinderFBC OstravaFBC KalmarsundSweden19.08.2019
SwedenFabio WitteIBK Runsten BAT Berlin Germany19.08.2019
LatviaPavel SemenovFBK ValmieraHarstad IBKNorway19.08.2019
LatviaArtur OkruzkoFBK ValmieraEesti Maaülikooli SKEstonia19.08.2019
SwedenDagmar Sura Warberg ICFBS Bohemians Czech Republic19.08.2019
SwedenSimon SandmanRotebro IS IBK Sandnes IBK Norway26.08.2019
SwitzerlandEthan HarelLuc Floorball EpalingesRenards de la HulpeBelgium26.08.2019
the NetherlandsPeter HalketFB Amsterdam AgentsSouthern VipersUnited Kingdom26.08.2019
Czech RepublicAneta Tvrznikova TJ Sokol Kralovske VinohradyZUG UnitedSwitzerland26.08.2019
SwedenChris HaugerHagfors IBSSveiva IBKNorway26.08.2019
SwedenDaniel Pereira ArnesenHagfors IBSSt. Croix IBKNorway26.08.2019
SwitzerlandAllan JacquetUnihockey Club Yens-MorgesFBC Loups Du LuxBelgium26.08.2019
SwedenDaniel KarlanderFBC Partille Alligator MalansSwitzerland26.08.2019
SwitzerlandKatrine SleivaSU MendrisiottoFK KekavaLatvia26.08.2019
Czech RepublicAleksandr TrofimovKanonyri KladnoSibirRussia26.08.2019
NorwayNathalie Wilma PallmanSagene InnebandySkoghalls IBK Sweden26.08.2019
NorwayElin Annika HeintzSagene IF Skoghalls IBK Sweden26.08.2019
SwitzerlandChristopher DemierreFloorball FribourgHastings Predators Floorball ClubUnited Kingdom26.08.2019
SwitzerlandMara ManserWizards Bern BurgdorfFBC LerumSweden26.08.2019
SwedenMarcus NerbergIBK Alba SandvikenIK AkerselvaNorway26.08.2019
GermanyTjorven DethlefsenETV HamburgFloorball ThurgauSwitzerland26.08.2019
GermanyJonas HoffmannUHC Sparkasse WeißenfelsRed Devils March-Höfe AltendorfSwitzerland26.08.2019
GermanyValtteri PajunenUHC Sparkasse WeißenfelsSalibandyseura VaasaFinland26.08.2019
GermanyNiklas LaurilaUHC Sparkasse WeißenfelsEsport OilersFinland26.08.2019
NorwayTuva HenrikssonBygdø Monolitten InnebandyFBI TullingeSweden26.08.2019
NorwayEmily JohnssonBygdø Monolitten InnebandyFBI TullingeSweden26.08.2019
SlovakiaIlya KuznetsovSnipers BratislavaKyiv Floorball Club KFCUkraine26.08.2019
SwedenLinus HeimIBF DalenZUG UnitedSwitzerland26.08.2019
SloveniaJozef Kris Gabinovski Florbalovy KlubTJ ZnojmoCzech Republic26.08.2019
SwitzerlandJenna LaineUnihockey Basel RegioSBS Wirmo ryFinland26.08.2019
FinlandEmma GustafssonSSRA Rankat Ankat RyTeam Kalix InnebandyklubbSweden26.08.2019
SwitzerlandAles ZalesnyRegazzi Verbano UH GordolaFBC OstravaCzech Republic26.08.2019
SwitzerlandJuuli Johanna HakkarainenUnihockey Berner Oberland NST-Lappeenranta Finland26.08.2019
SwitzerlandCharlotte JohnsrudUHC Waldkirch-St.GallenBMIL Norway26.08.2019
DenmarkEmilio LassfolkBrønderslev Floorball ClubSC SaragozaFinland26.08.2019
DenmarkNiklas SuhlmanBrønderslev Floorball ClubPäijät-Hämeen SalibandyseuraFinland26.08.2019
DenmarkLauri BergBrønderslev Floorball ClubPäijät-Hämeen SalibandyseuraFinland26.08.2019
DenmarkIlmari LehtinenBrønderslev Floorball ClubPäijät-Hämeen SalibandyseuraFinland26.08.2019
DenmarkJaro PietiläinenBrønderslev Floorball ClubPäijät-Hämeen SalibandyseuraFinland26.08.2019
NorwayLinus Schefström Narvik Wizards IBKTeam Thorengruppen Ungdom SKSweden26.08.2019
DenmarkHenri KoljonenBrønderslev Floorball ClubFloorball Club DuxryFinland26.08.2019
NorwayAndreas NordliSparpsborg InnebandyklubbHöllviken IBFSweden26.08.2019
GermanyJarmo LepistöFloor Fighters Chemnitz e.V. FC-Tuusula RyFinland26.08.2019
GermanyJani KiljanderFloor Fighters Chemnitz e.V. Blackbirds United ry Finland26.08.2019
GermanyJuho KivinenFloor Fighters Chemnitz e.V. M-TeamFinland26.08.2019
GermanyMax SyrjäläFloor Fighters Chemnitz e.V. M-TeamFinland26.08.2019
DenmarkPeter MårtenssonCopenhagen Floorball ClubIBK Lund Sweden27.08.2019
FinlandTommi TilusHimangan PalloHC Rychenberg WinterthurSwitzerland27.08.2019
NorwayFredrik NyholmTunet IBK Vallentuna IBKSweden28.08.2019
FinlandVojtech Klapa Seinäjoen PeliveljetTatran StresoviceCzech Republic28.08.2019
FinlandJarmo PeurasaariSBT Tornio ry Haparanda AIKSweden30.08.2019
DenmarkMartin Remes Aab FloorballAC Sparta PrahaCzech Republic02.09.2019
GermanyTim SingerASV Koln FloorballEdinburgh Floorball ClubUnited Kingdom02.09.2019
SwedenJuha KemppinenBuras IKUnihockey Club GeneveSwitzerland02.09.2019
PolandWojciech MalajkaUKS Fenomen BabimostFBC OstravaCzech Republic02.09.2019
NorwayErik Axel WallgrenGjelleråsen IFTeam Thorengruppen Ungdom SKSweden02.09.2019
NorwayGustav Karl KarlssonGjelleråsen IFTeam Thorengruppen Ungdom SKSweden02.09.2019
SwedenTeddy Nander IK StanstadCopenhagen FCDenmark02.09.2019
GermanyAleš Mostecký Fankfurt FalconsTatran StresoviceCzech Republic02.09.2019
Czech RepublicMarek KovářFBC Hradec KraloveFC Rennsteig Avalanche e.V.Germany02.09.2019
Czech RepublicKristýna LukešováFBC PříbramLyon Floorball ClubFrance02.09.2019
SwedenAnna RozvaldovaHässelby SK IBKFbŠ Bohemians PrahaCzech Republic02.09.2019
DenmarkEmely SvenssonCopenhagen Floorball ClubFloorball ObwaldenSwitzerland02.09.2019
FinlandEdith PärnikPäijät-Hämeen Salibandyseura ry EMU SKEstonia02.09.2019
SlovakiaPetr GraclikFK AS TrenčínZlín LionsCzech Republic02.09.2019
FinlandJiri TikkanenTikkurilan Tiikerit SSC LeipzigGermany02.09.2019
Finland
Iiro Liede
Loviisan Tor
Jogeva SK Tahe
Estonia
03.09.2019
Finland
Sami Aalto
Loviisan Tor
Regazzi Verbano Unihockey Gordola
Switzerland
06.09.2019
Slovakia
Johan von der Pahlen
Florbalovy Klub AS Trencin
Zuger Highlands Floorball
Switzerland
06.09.2019
Norway
Jacob Öberg
Sanders IBK
Järfälla IBK
Sweden
09.09.2019
Norway
Gustaf Rönnholm
Sanders IBK
IBF Dalen
Sweden
09.09.2019
Norway
Christoffer Ström
IK Akerselva
Team Thorengruppen Ungdom SK
Sweden
09.09.2019
Norway
Felix Selin
IK Akerselva
Gamla Stan IBK
Sweden
09.09.2019
Switzerland
Alexandra Staib
UHC Visper Lions
Canberra Chargettes
Australia
09.09.2019
Czech Republic
Maciej Bogdański
1 S.C Vitkovice
MLUKS Jedynka Trzebiatów
Poland
09.09.2019
Switzerland
Michaela Nusser
Zürisee Unihockey ZKH
PSV Wikinger München
Germany
09.09.2019
Czech Republic
Ondřej Papoušek
Tatran Stresovice
Lindås Waves IBK
Sweden
09.09.2019
Finland
Niko Kaerla
Nokian KRP
Verbano Unihockey Gordola
Switzerland
09.09.2019
Switzerland
Saku Kontulainen
Floorball Thurgau
Steelers
Finland
09.09.2019
Switzerland
Yannick Zwirner
Unihockey Lilienthal
UFC Utrecht
the Netherlands
09.09.2019
United Kingdom
Emil Yletyinen
West Coast Floorball Club
Idrottsforeningen Kamraterna Grankulla
Finland
09.09.2019
Sweden
Joakim Melvold
Landvetter IBK
Lillestrøm IBK
Norway
09.09.2019
Finland
Markus Kaivanto
Pirkkalan Pirkat ry
TalTech SK
Estonia
09.09.2019
Finland
Teemu Pulliainen
Salibandy Seura Fenno
Jona-Uznach Flames
Switzerland
09.09.2019
Norway
Linards Scegolevs
Harstad IBK
Biedriba Florbola klubs Valka
Latvia
09.09.2019
Switzerland
Joel Santos Pereira
SU Mendrisiotto
ASD Floorball Club Milano
Italy
09.09.2019
Switzerland
Hiski Kosunen
Unihockey Basel Regio
Classic United ry
Finland
09.09.2019
Finland
Konsta Koskimies
NST Lappeenranta ry
Iron Marmots Davos Klosters
Switzerland
09.09.2019
Slovakia
Mateusz Turwoń
SK 1.FBC Trencin
KS Górale Nowy Targ
Poland
09.09.2019
Slovakia
Karol Pelczarski
SK 1.FBC Trencin
KS Górale Nowy Targ
Poland
09.09.2019
Denmark
Szymon Szłapak
Benløse Floorball Club
1 LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski
Poland
09.09.2019
Slovenia
Anze Sneberger
Floorball klub Žiri
FBS Bohemians
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Dominik Bures
FC Rennsteig Avalanche e.V.
SK FC Bucis Team
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Vaclav Hruska
FC Rennsteig Avalanche e.V.
SK FC Bucis Team
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Marek Jirik
FC Rennsteig Avalanche e.V.
FbC Strakonice
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Viet Trung Ngo
FC Rennsteig Avalanche e.V.
Black Angels Z.S
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Michal Svoboda
FC Rennsteig Avalanche e.V.
Black Angels Z.S
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Pavel Zeman
FC Rennsteig Avalanche e.V.
DDM Teplice
Czech Republic
09.09.2019
Germany
Jan Dolezal
FC Rennsteig Avalanche e.V.
DDM Teplice
Czech Republic
09.09.2019
Switzerland
Matus Gajdos

Floorball Thurgau
Snipers Bratislava
Slovakia
09.09.2019
Slovenia
Robert Kosir
TVD Partizan Borovnica
AC Sparta Praha
Czech Republic
09.09.2019
Finland
Matti Vapaniemi
Team LSM
Red Devils March-Höfe Altendorf
Switzerland
09.09.2019
Sweden
Simon Lange
IBK Uppsala Teknologer
SV DJK Holzbuttgen 1961 e.V.
Germany
09.09.2019
Norway
Simon Enkvist
Gjelleråsen IF
Gamla Stan IBK
Sweden
09.09.2019
Germany
Joonas Poutanen
Red Devils Wernigerode
FBT Karhut United ry
Finland
09.09.2019
United Kingdom
Klaudia Kulińska
Coventry Lightning
PUKS Trzebinia
Poland
09.09.2019
Slovakia
Łukasz Widurski
SK 1.FBC Trencin
KS Szarotka Nowy Targ
Poland09.09.2019
Czech Republic
Tereza Volakova
FBC Ostrava
ZUG United
Switzerland
09.09.2019
Germany
Ambroise Delaly
Floorball Club Potsdam e.V.
LUC Floorball Epalinges
Switzerland
10.09.2019
Denmark
Tim Sigmund
Holbæk Bombers
Floor Fighters Chemnitz
Germany
10.09.2019
Switzerland
Lauris Alvis Stiprais
UHC Sarganserland
FBK Valimera
Latvia
11.09.2019
Czech Republic
Siti Nurhaliza
1 S.C Vitkovice
NUS Titans FC
Singapore
09.09.2019
Norway
Daniel Kent Ake Forsgren
LYN Innebandy
Teknikum
Sweden
12.09.2019
Switzerland
Jessica Birks
UH Red Lions Frauenfeld
Floda Innebandyklubb
Sweden
12.09.2019
Denmark
Otto Heikurainen
Benløse Floorball Club
Esport Oilers
Finland
12.09.2019
Germany
Frederike Strahl
TSV Neuwittenbek
Wizards Bern Bugdorf
Switzerland
13.09.2019
Sweden
Michaela Stredulova
Landvetter IBK
FBC Ostrava
Czech Republic13.09.2019
SwedenSandra Kostkova
Landvetter IBK
FBC Ostrava
Czech Republic
13.09.2019
Norway
Gustav Franzon
Slevik Innebandyklubb
Skurups IBK
Sweden
13.09.2019
Germany
Petri Turunen
Floorball Mainz e.V. 
SUFV Hot Shots
the Netherlands
15.09.2019
Germany

Evi de Meijer

Floorball Mainz e.V. 

Floorball Flames

the Netherlands

15.09.2019
Austria
Oliver Nummi
Wiener Floorball Verein
TalTech SK
Estonia
16.09.2019
Switzerland

Bohumil Piskacek
Sv Wiler-Ersigen
Tatran Stresovice
Czech Republic
16.09.2019
Czech Republic

Dorothee Vogelesang

AC Sparta Praha

HSK Floorball
the Netherlands

16.09.2019
Czech Republic
Adriana Pastvova
Florbalovy klub Ossiko Trinec Spolek
Kusycke Nove Mesto
Slovakia
16.09.2019
Sweden
Leander Sauerbrey
IBF Backadalen
TV 1883 Schriesheim e.V.
Germany
16.09.2019
Czech Republic
Jakub Vitek
Buldogs Brno
SK Hargasova Záhorská Bystrica
Slovakia
16.09.2019
Poland
Rafał Fliegner
KS Czerwieńsk
TV Eiche Horn Bremen
Germany
16.09.2019
Estonia
Ainars Juskevics
Jogeva SK Tahe
Stopinu Novada Dome
Latvia
16.09.2019
Denmark
Johan Selleby
Team Arhus Floorball
Linköping FBC
Sweden
16.09.2019
Finland
Jerry Montonen
SC Café
SG BA Tempelhof
Germany
16.09.2019
Sweden
Rosemary Burtenshaw
FBC Lerum
Peninsula Floorball Club
Australia
16.09.2019
Finland
Erica Öström
Viking Åland Sport Club
IBK Uppsala Teknologer
Sweden
16.09.2019
Sweden
Maria Hegarty
IBF Borlänge
Wellington Storm
New Zealand
16.09.2019
Germany
Jakob Bohls
ETV Hamburg
SV-Wiler Ersigen
Switzerland
16.09.2019
Sweden
Andreas Eriström
IBK Lund
U.C. Face Off
the Netherlands
16.09.2019
Germany
Vojtech Lastuvka
SG BA Tempelhof e.V.
FbC Barracudas Slaný
Czech Republic
16.09.2019
Finland
Miko Määttä
East City Giants
FB Agents Amsterdam
the Netherlands
16.09.2019
Germany
Tim Lemke
SG BA Tempelhof e.V.
Zürisee Unihockey ZKH
Switzerland
16.09.2019
Sweden
Jakob Heins
Pixbo Wallenstam IBF
Spielvereinigung Blau-Weiß von 1896 Schenefeld
Germany
16.09.2019
Germany
Peter Secansky
BSV Roxel
Snipers Bratislava
Slovakia
16.09.2019
Czech Republic
Leopold Opelka
Spartak Kaplice
UHC Linz
Austria
16.09.2019
Finland
Eevert Tiihonen
Pirkkalan Pirkat ry
Sparta SK
Estonia
16.09.2019
Finland
Matti Hietala
Otaniemen Jyllääjät
Viking Roma FC
Italy
16.09.2019
Denmark
Mikael Stefanovici
Harstad IBK
IBK Dalen
Sweden
16.09.2019
Germany
Matthew Sellars
TV Eiche Horn Bremen
United Cities of the Midlands
United Kingdom
16.09.2019
Germany
Daniel Hulic
Unihockey Igels Dresden
SK Bivoj Litvínov
Czech Republic
16.09.2019
Germany
Marek Mandler
Unihockey Igels Dresden e.V.
FB Hurrican Karlovy Vary
Czech Republic
16.09.2019
Latvia
Jorens Malkavs
FK Lekrings
Nokian KrP
Finland
16.09.2019
Germany
Nicolas Flathmann
ETV Hamburg
IK Zenith
Sweden
16.09.2019
Denmark
Agnieszka Żownir
Arhus Floorball Klub
-
Poland
16.09.2019
Sweden
Nils Jadelind
Växjö IBK U
Greåker IBK
Norway
23.09.2019
United Kingdom
Tomi Hyvärinen
West Coast Floorball Club
SB Hurricane
Finland
23.09.2019
Czech Republic
Martin Jenicek
TJ Tlucna
Team Klinikum Nurnberg e.V.
Germany
16.09.2019
Latvia
Mareks Belousovs
Rubene
Harstad IBK
Norway
18.09.2019
Norway
Mikko Jokela
Bjølsen Innebandyklubb
Westend Indians
Finland
20.09.2019
Spain
Miika Sivonen
Club Unihockey Madrid
Tikkurilan Tiikerit
Finland
20.09.2019
Estonia
Mathias Einamann
Jogeva SK Tahe
Porvoon Salibandyseura
Finland
20.09.2019
the Netherlands
Linus Kron
D.S.F.V Blue Falcons
Kristinehamns Innebandyforening KIBF
Sweden
20.09.2019
Slovakia
Michaela Sulanova
SK 98 Pruske
Tigers Jizni Mesto
Czech Republic
20.09.2019
Finland
Ida Pukka
Koovee
IBF Dalen
Sweden
23.09.2019
Finalnd
Mathias Engström
IF Fram
IBF Borlänge
Sweden
23.09.2019
Finland
Jenni Selenius
Rss Panthers
Unihockey Basel Regio
Switzerland
23.09.2019
Finland
Toni Vuorsalo
Greasers FBC
TV Lilienthal
Germany
23.09.2019
France
Daniel Fournier
Strasbourg Sentinelles SUC Floorball
Ottawa Blizzard FC
Canada
23.09.2019
Switzerland
Alan Tieppo
SU Mendrisiotto
A.S.D. Spartak Floorball Milano
Italy
23.09.2019
Czech Republic
Matej Kolesar
FBC Mobydick Praha
-
Slovakia
23.09.2019
Sweden
Kate MacBean
Solfjäderstaden IBK
Fresno Floorball Club
USA
23.09.2019
Belgium
Veikka Rautiainen
FC Kraainem Tigers
Salibandy club Urbans
Finland
23.09.2019
Belgium
Milja Rautiainen
FC Kraainem Tigers
Salibandy club Urbans
Finland
23.09.2019
Ukraine
Josef Pojer
FBC Skala Melitopol
Florbalova Skola Plzen
Czech Republic
NC
Finland
Sami Ilonen
Westend Indians
FB Agents Amsterdam
the Netherlands
NC
Finland
Henry Isoksela
SBS Kings
Red Devils Wernigerode
Germany
NC
Sweden
David Baros
Strangnas IBK
FBK AS Trencin
Slovakia
NC
Norway
Elina Lapinoja
Alta Innebandyklubb
Uuraisten Urheilijat
Finland
NC
Poland
Zuzanna Krzystyniak
MMKS Podhale Nowy Targ
1 S.C Vitkovice
Czech Republic
NC
Finland
Olli Laukkanen
Vehmersalmen Vesa
SU Mendrisiotto
Switzerland
NC
Finland
Adam Hemerka
EräViikingit ry
FBS Hattrick Brno z.s.
Czech Republic
NC
Denmark
Nanna Moller Sorensen
Arhus Floorball Klub
NND Riga
Latvia
NC
Japan
Reta Nagata
Kanagawa Floorball Club
EraViikingit ry
Finland
NC
Sweden
Hugo Falk
IBS Svedala
West Coast Floorball Club
United Kingdom
NC
Switzerland
Jonas Wiederkehr
Grasshopper Club Zurich
Pixbo Wallenstam IBF
Sweden
NC
Sweden
Frederik Bisgaard Andreasen
IFB Falun Ungdom
Brønderslev Floorball Club
Denmark
NC
Sweden
Marie Sandin
IBF Falun Ungdom
Wellington Floorball Club
New Zealand
NC
Germany
Verneri Hämäläinen
TSV Bordesholm
O2-Jyväskylä
Finland
NC
Austria
Lucie Primusova
UHC Linz Floorball
FBC Slavia Praha
Czech Republic
NC
the Netherlands
Tomas Trojan
Floorball Flames
MVIL Ostrava
Czech Republic
NC
Austria
Veronika Novakova
UHC Linz Floorball
FBC Stirt Ceske Budejovice
Czech Republic
NC
United Kingdom
Moises Tamayo Portillo
London Sharks Floorball Club
Floorball Fuengirola
Spain
NC
Finland
Ada Hiltunen
SB Vantaa
Unihockey Basel Regio
Switzerland
NC
the Netherlands
Linus Kron
D.S.F.V Blue Falcons
Kristinehamns Innebandyforening KIBF
Sweden
NC
Germany
Viktor Niemi
Red Devils Wernigerode
Merikoski SBT
Finland
NC
Sweden
Olle Sandell
Strängnäs IBK
Les Renards de la Hulpe
Belgium
NC
Sweden
Jonas Nordheim
FC Helsingborg
Frederikshavn Blackhawks
Denmark
NC
United Kingdom
Alessio Cimaglia
West Coast Floorball Club
Viking Roma FC
Italy
NC
Slovakia
Michaela Sulanova
SK 98 Pruske
Tigers Jizni Mesto
Czech Republic
NC
Sweden
Mikkel Christensen
FC Helsingborg
Benløse Floorball Club
Denmark
NC
Sweden
Kasper Jeremias
Gimonäs Umeå IF
Jona-Uznach Flames
Switzerland
NC
the Netherlands
Emile de Keyzer
Sonics
UHC Riehen
Switzerland
NC
Czech Republic
Tadeáš Daněk
FBC Liberec
ZUG United
Switzerland
NC
Switzerland
Kaisa Simola
UH Red Lions Frauenfeld
M-Team
Finland
NC
Estonia
Mathias Einamann
Jogeva SK Tahe
Porvoon Salibandyseura
Finland
NC
Latvia
Gatis Gailitis
Florbola Sporta Klubs Ogres Vilki
UFC Utrecht
the Netherlands
NC
Finland
Bennie Wardi
Esbo Bay Lightning
UFC Utrecht
the Netherlands
NC
Denmark
Johan Selander
Benløse Floorball Club
IBK Uppsala Teknologer
Sweden
NC
Austria
Jakub Hajnik
FBC Dragons
EMCO Cholerics
Czech Republic
NC
Finland
Abdul Hafiz Bin Zubir
Classic United
Black Wondersticks
Singapore
NC
Sweden
Kiki Spoelstra
LiU AIF IBK
UFC Utrecht
the Netherlands
NC
Sweden
Sabina Karlensson
IBK Kungalv
Bygdo Monolitten Innebandy
Norway
NC
Finland
Vojtěch Semerad
SBS Wirmo
Florbal Chomutov
Czech Republic
NC
Slovakia
Lukas Vecera
FBC White Eagles Bratislava
FBC Dragons
Czech Republic
NC
Close