Sobotní den plný emocí, zážitků a památných momentů zakončila na hale Red bitva o jedenácté místo na turnaji mezi Slovinskem a Rakouskem. Z vítězství se po strhujícím závěru radovali Slovinci, kteří dokázali předvést nevídaný obrat a po nájezdech udolali Rakušany.

Když po dvou třetinách utkání svítilo na ukazateli skóre 6:0, počítalo se s tím, že jedenácté místo si pro sebe ukradnou Rakušané. Slovinský tým ukázal po několikáté v turnaji neskutečnou bojovnost. Během třetí třetiny postupně dotahoval náskok Rakušanů. Vyrovnání přišlo necelé dvě minuty před koncem, kdy rozjásal fanoušky Slovinska Gal Sardi. V prodloužení měly oba dva celky několik příležitostí, ani jedna se však neujala, šlo se tedy do nájezdů. Fantastickou bitvu rozhodl až v osmé sérii Maj Oman, mohla tedy vypuknout radost na slovinské straně, která panovala další dlouhé minuty.

Slovinci dokázali dokonat obrat šampionátu, a jedenácté místo na turnaji patří jim. Rakousko obsadí místo 12. O vítězství Slovinců se nejvíce přičinil Anze Podobnik, který zaznamenal čtyři body.

Rakousko U19 – Slovinsko U19 6:7pn
Branky:
7. Nico Jellen, 13. Christoph Platzer, 19. Christopher Langer, 19. Nico Jellen, 20. Maximillian Oswald, 31. Leon Lekas – 44. Gal Sardi, 46. Gal Sardi, 49. Anze Podobnik, 54. Nejc Peklaj, 58. Jan Remec, 59. Gal Sardi, N Maj Oman; rozhodčí:Janick Bühler – Yvan Bühler; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 82; zásahy brankářů: Georg Leitner 16 – Blaz Tomazin 10.