Zvraty na obou stranách, třináct branek a obrovské emoce, Švédsko se na Mistrovství světa juniorů ve florbale 2021 po velkém obratu v posledních minutách stává bronzovým medailistou!

Již první třetina boje o bronz opravdu stála za to. Švédští florbalisté se poměrně rychle dostali do dvoubrankového vedení, když v 6. minutě zvyšovali krásnou akcí na jeden dotyk přes čtyři různé hráče. Pak ale Švýcarsko předvedlo povedený obrat a čtyřmi brankami v řadě svému soupeři odskočilo.

Obrat přitom započal dvojnásobnou přesilovou hrou, kterou měli florbalisté helvétského kříže k dispozici a již využili ke srovnávací trefě na 2:2. Dalším důležitým článkem tohoto tažení pak byl především švýcarský brankář, který se zaskvěl, když hned ve dvou případech odvrátil švédský gól a ihned na to tak mohli jeho spoluhráči sami skórovat.

Krásný moment zápas přinesl ve 25.-26. minutě, kdy se v rychlém sledu za sebou plné brněnské hale předvedli brankáři na obou stranách. Švédsko i Švýcarsko se totiž vždy dostalo do samostatného úniku, ve kterém už proti sobě bojovali pouze střelec a gólman, druhý jmenovaný však byl na obou stranách úspěšnější.

Do třetí třetiny šli sice Švýcaři ve vedení 6:3, Švédsko však skórovalo třikrát v řadě a v čase 59:10 přidalo poslední hřebíček do soupeřovy rakve. Po velkém obratu Švédové vítězí poměrem 7:6 a získávají tak bronzové medaile.

Hvězdami zápasu se jednoznačně stali švýcarský brankář Janis Schwarz, strůjce švédského obratu Hannes Nyström, který vsítil hattrick a dvakrát nahrával a také Kimo Oesch, autor dvou švýcarských branek.

Švédsko 7:6 Švýcarsko (4:2), (2:2), (0:3)

branky: 7. Kimo Oesch, 14. Kimo Oesch, 18. Dylan Hasenböhler, 20. Matteo Nico Steiner, 21. Claudio Schmid, 31. Gian Thöni – 5. Hannes Nyström, 6. Mattias Lövenfors , 24. Emil Jacobsson, 34. Hannes Nyström, 53. Hannes Nyström, 54. Mattias Lövenfors , 60. Melker Hemmingberg; rozhodčí: Bartosz Burek – Wojciech Czarnecki; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 896; zásahy brankářů: Janis Schwarz 13 – Emil Ödman 5, Emil Lindblom 10; po třetinách: 4:2, 2:2, 0:3;