Sedmé místo na Mistrovství světa juniorů 2021 berou florbalisté Slovenska, kteří si v dopoledním duelu poradili se svými sousedy z Polska poměrem 6:4. Naopak polský výběr končí na šampionátu na osmém místě.

Do boje o sedmé místo vlétli o něco svižněji polští florbalisté, kterým v hale opět nechyběla řádná divácká kulisa. Posilněni dvěma dobrými úvodními zákroky svého gólmana na Slováky tlačili a vynutili si tak obrannou chybu, kterou potrestali vedoucí brankou již ve 3. minutě zápasu. Slovensko však třemi góly v rozmezí dvou a půl minut otočilo vývoj duelu na svou stranu ještě v první třetině a vedení si již pohlídalo.

Zajímavý moment přišel v 15. minutě první periody, kdy Polsko snižovalo na 2:3. Lotyšský rozhodčí tehdy předvedl skvělý přehled ve hře, když branku ihned po jejím vstřelení neuznal, neboť se dorážející hráč nacházel oběma nohama v malém brankovišti.

Velký podíl měli na výhře Slovenska Tomáš Kvasnica a Peter Steller, kteří si oba připsali po dvou vstřelených brankách, Kvasnica navíc u jednoho gólu také asistoval.

Slovensko 6:4 Polsko (4:2), (1:1), (1:1)

branky: 5. Tomáš Kvasnica, 7. Tomáš Kvasnica, 7. Peter Steller, 16. Peter Steller, 22. Šimon Batkovič, 45. Lukáš Blaszczyk – 4. Daniel Surdyn, 20. Kacper Szałański, 39. Kacper Skura, 60. Nikodem Gawronski; rozhodčí: Mārtiņš Gross – Imants Vinkalns; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 285; zásahy brankářů: Šimon Melega 29 – Szymon Bryndza 7, Michał Janusz 8; po třetinách: 4:2, 1:1, 1:1;